Podczas drugiego spotkania w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” nasze przedszkolaki posłuchały historii o Marcie i ufoludku.

Dziewczynka podczas zajęć plastycznych w Domu Kultury, wykonała zielonego stworka z pudełka, kolorowej tektury i sreberek. Nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby pewnej nocy Ufik ( bo tak nazwała go Marka) znajdujący się na parapecie, nie znikł. Po tym wydarzeniu pojawiły się informacje w prasie i w telewizji, że nad okolicą widziano latający spodek oraz dwa ufoludki zabierające kartonowego Ufika.

Dzieciom opowiadanie bardzo się spodobało, a same z wielkim zapałem przystąpiły do wykonania swoich własnych Ufików, również z kartonu i kolorowych skrawków papieru.

Na zakończenie po poczęstunku, przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w akcji „Czytam sobie w bibliotece”.