Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno,
w wodę cię wrzucamy ,
bo wiosnę witamy!

20 marca, Pierwszy Dzień Wiosny biblioteka w Przybysławicach świętowała razem z Niepublicznym Przedszkolem Baśniowa Kraina z Woli Zachariaszowskiej.

Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno,
w wodę cię wrzucamy ,
bo wiosnę witamy!

Tematem spotkania była ulubiona pora roku dzieci - wiosna i jej zwiastuny. Na początku maluchy wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt.:  ,, Przyjście wiosny” oraz opowiadania Ewy Stolarczyk pt.: „Pierwszy dzień wiosny”.

Po przeczytaniu utworów, rozpoczęła się żywa dyskusja na temat oznak wiosny. Przedszkolaki umiejętnie wymieniły jakie kwiatki zakwitają wiosną, jakie ptaki przylatują do Polski z ciepłych krajów oraz jakie zwierzątka budzą się ze snu zimowego. Następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których techniką orgiami z płaskich kółek wykonały… bociany. Swoje prace zabrały na pamiątkę.

Na zakończenie goście wybrali się nad pobliski staw, aby tam definitywnie pożegnać się z zimą. Tradycji stało się zadość – marzannę wrzucono do wody.

Pełne wrażeń, szczęśliwe i zmęczone dzieci wracały do przedszkola.

Dziękujemy za miło spędzony dzień. Do zobaczenia za miesiąc!

ŻK