W środę przed południem, gdy mróz mocno skuł pokrytą białym puchem ziemię dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziła bibliotekarka z Przybysławic. Na zajęciach młodzi czytelnicy zastanawiali się jakby wyglądał zimowy krajobraz gdyby spadł kolorowy śnieg.

Po wysłuchaniu bajki maluchy z zapałem zabrały się do kolorowania ilustracji. Na obrazkach przedszkolaków z nieba padał kolorowy śnieg a bałwanek był zielony, czerwony, różowy i w paski.

Niestety na zewnątrz jest za zimno by wybrać się na spacer, dlatego nasze bałwanki ulepiliśmy przenosząc się w krainę wyobraźni. Założyliśmy ciepłe ubrania i po kolei turlaliśmy kule by na końcu zwieńczyć nasze dzieło nosem z marchewki. Nie zabrakło i zabawy śnieżkami – chociaż te użyte podczas gry były zrobione ze styropianu.

Na zakończenie lekcji bibliotecznej wszystkie przedszkolaki otrzymały słodkie lizaki. Zobaczymy się ponownie za miesiąc.

KG