W środę przed południem maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziła bibliotekarka z Przybysławic. Za oknem pani Jesień pomalowała świat na żółto, pomarańczowo i czerwono, rozsypując wokół żołędzie i kasztany. Dzieci bardzo lubią tę porę roku, dlatego chętnie o niej rozmawiały.

W środę przed południem maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Woli Zachariaszowskiej odwiedziła bibliotekarka z Przybysławic. Za oknem pani Jesień pomalowała świat na żółto, pomarańczowo i czerwono, rozsypując wokół żołędzie i kasztany. Dzieci bardzo lubią tę porę roku, dlatego chętnie o niej rozmawiały.

Naszą lekcję biblioteczną rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zmian, jakie zaszły w przyrodzie, o kolorowych liściach, zwierzętach szykujących się do snu zimowego, orzechach i słodkich jabłuszkach, które zbieramy. Wszystkie przedszkolaki miały bardzo wiele do opowiedzenia, ponieważ często chodzą na spacery. Nie przeszkadza im nawet deszcz. Później dzieci wysłuchały opowiadania „Jesień Jeżyka” Zofii Poletyło ze zbioru „W krainie bajek”. Bohater tej historii bardzo się zdziwił, gdy jabłuszko, które przyniósł do swej spiżarni okazało się być domem robaczka. Postanowił odnieść je powrotem pod jabłoń, by jego mieszkaniec mógł spokojnie przezimować.

Kolejnym etapem naszego spotkania było kolorowanie ilustracji przedstawiającej to, co jesienią możemy znaleźć w lesie. Maluchy bardzo szybko uporały się z zadaniem. Później wszyscy razem wybraliśmy się na grzybobranie – w naszej wyobraźni.

Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały słodkie lizaki. Do zobaczenia za miesiąc.

KG