Zorganizowana przez naszą bibliotekę akcja „Ferie zimowe z książką i nie tylko…”cieszy się wśród najmłodszych dużym powodzeniem.

11 lutego na  zwiedzanie biblioteki i kolejne zajęcia przybyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ”Chata Skrzata” w Węgrzcach, prowadzonego przez Panią Agatę Kalandyk.  Po raz pierwszy gościliśmy czterolatki z grupy „Krasnoludki” pod opieką nauczycielek Pani Klaudyny Mrożek i PaniGrety Smoły. Już na wejściu dzieci z ciekawością rozglądały się w około. Zdumione taką ilością regałów i kolorowych książek, zadawały mnóstwo pytań na które pani bibliotekarka odpowiadała wyczerpująco.

Pomimo tego, że za oknami było ponuro i deszczowo, dzieci chętnie podjęły temat ferii zimowych i aktualnej pory roku. Z radością opowiadały o ulubionych sportach zimowych i korzystaniu z uroków zimy. Niektóre z dzieci opowiadały, jak spędziły pierwszy tydzień ferii w górach, gdzie śniegu nie brakuje. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa w losowanie i rozwiązywanie zagadek, oczywiście o tematyce zimowej. Po krótkiej przerwie na piosenkę, przyszła pora na czytanie książeczki pt. „Cztery pory roku”. Dzieci w skupieniu wysłuchały wiersza pt. „Zima” Lecha Konopińskiego i opowiadania pt. „Śniegowe Bamboszki” Anny Onichimowskiej, opisujących uroki zimy. Po wysłuchaniu tekstów przystąpiły ochoczo do ulubionego zajęcia wszystkich dzieci, czyli rysowania i kolorowania. Ważnym punktem spotkania było oglądanie kolorowych książeczek dla dzieci, zachwytom nie było końca.

Wykonane ilustracje do tekstu i kolorowanki zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

AG