W piątek rano Pani bibliotekarka z filii w Przybysławicach złożyły wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Maluchy szybko usadowiły się na dywanie by jak co miesiąc wysłuchać bajki.

Na dzisiejszym spotkaniu dzieci wysłuchały opowiadania pt: „ Jeż i zając ”. Jego bohaterowie urządzili wyścig by przekonać się który z nich jest szybszy. Ku zdumieniu wszystkich słuchaczy wygrał jeż. Chciał on udowodnić zajączkowi że nie należy się przechwalać, bo zawsze może się znaleźć ktoś od nas lepszy. Po wysłuchaniu bajki dzieci odbyła się rozmowa o licznych zdolnościach jakie wszyscy posiadamy – przecież każdy z nas jest inny.

Po rozmowie maluchy  przy stolikach wykonały ilustracje do opowiadania – udało się znakomicie. Następnym punktem naszego spotkania była zabawa w lokomotywę, która zatrzymywała się na stacjach: piłeczki, kotki, samochody itp. Na pożegnanie dzieci wraz z opiekunkami i bibliotekarzem pobawiły się w ulubioną zabawę – „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W nagrodę za wspaniałe zajęcia wszyscy otrzymali słodki upominek.

Dzisiejsze spotkanie było wyjątkowo radosne, ale skończyły się za szybko. Ale zobaczymy się już wkrótce.

KG