W  oczekiwaniu  na  ogromnie  hojnego  gościa,  który  odwiedza wszystkich  6 grudnia,  wręczając  prezenty, postanowiliśmy  zaprosić  do  naszej biblioteki dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach. W odpowiedzi na apel Medioteki - właściciela serwisu www.mimamo.pl, organizatora akcji „Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie”,  nasza książnica przyłączyła się do tej społecznej kampanii, objętej  honorowym patronatem przez  Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Maluchy przybyłe wraz z opiekunami zaraz po śniadaniu, zasiadły na nowych, puszystych dywanach w czytelni komputerowej. Oczywiście na spotkaniu nie mogło zabraknąć książki, a ze względu na wiek naszych gości był to uwielbiany przez dzieci Franklin – przesympatyczny żółw, który ciągle miewa mnóstwo kłopotów. Na małych słuchaczy czekała również niespodzianka – sala zamieniła się po chwili w kino, a przedszkolaki tym razem na dużym ekranie oglądały kolejne przygody Franklina i jego przyjaciół.

Po dyskusji nad zachowaniem naszego bohatera, przyszedł czas na zwiedzanie najnowszej wystawy, na której prezentują się większe i mniejsze cudeńka powstałe podczas zajęć Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych. A skoro zajęciach plastycznych, to i przedszkolaki musiały się wykazać swoimi zdolnościami.

Z przygotowanych wcześniej materiałów, instruowane przez bibliotekarza wykonały samodzielnie kolorowe koszyczki na choinkę. Wprawdzie do świąt jeszcze bez mała 3 tygodnie, ale dzięki temu będą mogły stworzyć jeszcze wiele takich dekoracji. Z uśmiechami na buziach, dzieci opuszczały naszą placówkę, pozując na tle wystawy „Gra w kolory” do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

JR