Opowiadanie niezwykle lubianej przez dzieci Justyny Wacławik zatytułowane „Nieuchronne konsekwencje” było bohaterem ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w zieloneckim Przedszkolu Samorządowym.

Historie opowiadane przez tę młodą, utalentowaną autorkę nie tylko rozbudzają ciekawość młodych czytelników, ale i pielęgnują najlepsze, tradycyjne wartości. Jej książki pomagają rodzicom w mądrym kształtowaniu dziecięcych osobowości i charakterów. „Nieuchronne konsekwencje” to trzecia publikacja z serii „Budowanie charakterów” wydawnictwa VOCATIO. Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci.

Przedszkolaki z radością przyjęły wiadomość o kolejnym spotkaniu z bibliotekarzem i wysłuchały pouczającej historii z życia podwodnych zwierząt. Poznały Delfinka, który wbrew radom rodziców, przyjaźnił się z Rozgwiazdą, Orką, Rekinami i Płaszczkę, którzy nie mieli w szkole najlepszej opinii. Konsekwencje tej przyjaźni nie były dla niego miłe ani przyjemne, ale dzięki temu dużo się nauczył i już nigdy więcej nie dał się namówić do złych rzeczy.

Mali słuchacze bardzo trafnie ocenili postawę Delfinka oraz jego kolegów, poznali również znaczenie bardzo trudnego tytułu książki. Dla pięciolatków już samo wymówienie słów „nieuchronne konsekwencje” było nie lada wysiłkiem.

Czas spędzony z dziećmi umilały zabawy i rysowanie ilustracji do wysłuchanej historii. Uwieńczeniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie z lekturą i wręczenie słodkich lizaków.

Na kolejną wizytę przedszkolaków zaprosiliśmy tym razem do naszej biblioteki, bowiem w pierwszych dniach grudnia przyłączamy się do  kampanii społecznej „Na Mikołajki: Włącz książkę, włącz czytanie”, a wszystkim życzymy pięknych prezentów od św. Mikołaja.

JR