25 maja 2018 r.  w siedzibie Biblioteki Publicznej w Zielonkach dyrektor Pan Mariusz Zieliński otworzył uroczysty finisaż wystawy fotografii pp. Ewy Maciejczyk i Janusza Gajewskiego pt.: „Krakowskie noce i dnie”.

Główny cel - pokazać rozwijanie fotograficznych pasji autorów wystawy. Prezes Krakowskiego  Klubu  Fotograficznego Monika Stachnik-Czapla zauważyła: - «Ewa Maciejczyk i Janusz Gajewski obydwoje uwielbiają podróżować, zachwycać się otaczającym światem i uwieczniać niezapomnianie chwile w migawce aparatu fotograficznego». Mariusz Zieliński podkreślił, że autorzy wystawy  mają na swoim koncie licznie wystawy indywidualne oraz kilkanaście grupowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych.  Inspiruje ich wszystko: architektura, krajobraz, przyroda i człowiek w życiu codziennym.

Ewa Maciejczyk, która jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego jest od 2015 roku, najbardziej ukochała fotografię nocną. Można ją często spotkać spacerującą ulicami miasta w poszukiwaniu magii i niepowtarzalnych klimatów. Jako rodowita krakowianka nosiła podczas uroczystości cenne korali ze zbiorów Izby Regionalnej.  

Janusz Gajewski - urodził się i mieszka w Skawinie, jednak od jakiegoś czasu każdą wolną chwilę lubi spędzać w Krakowie. Poza fotografią interesuje się kuchnią polską i światową, uwielbia mieszać style kulinarne, tworząc niepowtarzalne smaki. Należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego od 2001 roku. Jak sami Ewa i Janusz oświadczyli -  fotografia to ich życiowa pasją,  która doprowadziła  do  nawiązania bardzo ciepłych międzyosobowych relacji.

 

Galeria zdjęć