30 maja w murach Filii Biblioteki Publicznej w Przybysławicach odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu „O finansach w…bibliotece”.

W spotkaniu wieńczącym realizację kursu w bibliotekach w Zielonkach i Przybysławicach wzięli udział seniorzy w wieku ,,50+”, którzy uczestniczyli w procesie edukacji z obszaru ekonomii, finansów i bankowości a także gość specjalny: dr Wojciech Momot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie - opiekun regionalnego projektu OFWB.

Zgodnie z umową zaktywizowaliśmy 20 osobową grupę. Podczas zajęć seniorzy zmierzyli się z pięcioma modułami tematycznymi:

I. Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym?

II. Bank przez Internet.

III. Lokaty, kredyty i karty- jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową?

IV. Ubezpieczenia.

V. Bank centralny a inne banki.

Certyfikaty ukończenia kursu oraz upominki wręczyli seniorom: dr Wojciech Momot, Dyrektor BP w Zielonkach Mariusz Zieliński oraz koordynatorki projektu: Żaneta Krztoń
i Katarzyna Gazda.

Spędzony razem czas zaowocował nabyciem kompetencji ekonomicznych oraz przyczynił się do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni.

Wszystkim seniorom serdecznie gratulujemy i życzymy, aby zdobyta wiedza była wykorzystywana na co dzień i stała się źródłem licznych sukcesów ekonomicznych i finansowych. Już dzisiaj zapraszamy ponownie do naszych bibliotek w celu rozwijania swoich umiejętności cyfrowych.

ŻK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!