W dniach 22-26 kwietnia w Bibliotece w Przybysławicach obchodziliśmy XV Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Podczas tych trzech dni biblioteka przygotowała dla swoich czytelników wiele ciekawych atrakcji.

Z myślą z najmłodszych, przygotowano zajęcia literackie oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały zakładki do książek z motywem róży. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej oraz Niepublicznym Przedszkolu Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej.

Dużą popularnością cieszył się kiermasz, który przyciągnął dużą liczbę osób chcących za przysłowiową złotówkę nabyć ciekawe książki do swoich domowych biblioteczek.

Odbyły się również spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych oraz Młodzieży. Każda z Pań otrzymała w prezencie żywy kwiat róży.

W holu wyeksponowano wystawę książek, w których ważnym motywem jest kwiat róży.

Największą jednak atrakcją okazała się loteria fantowa dla wszystkich osób, które wypożyczyły książki z biblioteki. Wygrać można było żywe kwiaty, zakładki, kubki z logiem biblioteki, eko torby i wiele innych ciekawych nagród.

Pragniemy serdecznie podziękować naszemu sponsorowi -  Firmie Ogród Niemczewskich z Zielonek, która podarowała na loterię piękne kwiaty doniczkowe – niecierpki nowogwinejskie.

Dziękujemy za spędzony razem czas i zapraszamy do przybysławickiej biblioteki!

ŻK