To jak się odżywiamy ma ogromny wpływ na nasz mózg i jego działanie. Dlatego w codziennej diecie powinniśmy uwzględniać zapotrzebowanie na składniki odżywcze niezbędne do właściwego funkcjonowania tego organu. Tak można w kilku słowach streścić treść czwartego już wykładu Pani dr Wandy Matras, który odbył się w Bibliotece w Przybysławicach w miniony poniedziałek.

Podczas zajęć słuchacze dowiedzieli się, że to, co jemy lub diety, jakie stosujemy nie zawsze idą w parze z tym, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Nasz organizm a zwłaszcza mózg potrzebuje tzw. „wielkiej trójki”, czyli tłuszczów, białek i węglowodanów. Nie można również zapomnieć o wapniu, którego cennym źródłem są zielone warzywa – w tym przypadku kolor okazuje się mieć znaczenie. Ponadto potrzebne nam witaminy. Już od wieków wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a co za tym idzie również sprawny mózg.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się już w poniedziałek 24 listopada o godzinie 17.00 w Bibliotece w Przybysławicach.

KG