W okresie od kwietnia do czerwca 2014 r. Biblioteka Publiczna w Zielonkach uczestniczyła w III edycji projektu ”O finansach w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego i dotyczył edukacji ekonomicznej dorosłych.

Jego celem było m.in. zwiększenie u osób 50+ umiejętności korzystania z usług finansowych, bankowości elektronicznej oraz wyszukiwania informacji ekonomicznych przydatnych w życiu codziennym. Do projektu można było przystąpić drogą konkursu, w którym Biblioteka Publiczna w Zielonkach wzięła udział i została zakwalifikowana. Zajęcia prowadziły Żaneta Krztoń i Karolina Witek, pracujące na co dzień w filiach biblioteki w Węgrzcach i Przybysławicach. Z udziału w  szkoleniach  skorzystało 20 osób.

Ewaluacja projektu odbyła się podczas seminarium podsumowującego w dniach 4-5 listopada w Warszawie, w gościnnej siedzibie Mediateki  „Start-Meta”. W wykładach wzięło udział ponad 150 bibliotekarzy ze 113 bibliotek gminnych z całej niemal Polski,  biorących udział w projekcie,  opiekunowie regionalni, eksperci i trenerzy projektu oraz przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego. Podczas seminarium, oprócz prezentacji własnych doświadczeń, które w imieniu zieloneckiej książnicy przedstawił dyrektor biblioteki Mariusz Zieliński oraz ogólnych podsumowań projektu, wręczone zostały także nagrody za udział w konkursie na najlepszą historię uczestnika kursu. Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, iż wraz z przedstawicielem  pokolenia 50+ Wojciechem Sieńko - mieszkańcem Przybysławic, otrzymaliśmy specjalne wyróżnienie w konkursie na najlepszą historię uczestnika  kursu „O finansach …w bibliotece - III edycja”. Tym samym nasza biblioteka zdobyła nagrodę rzeczową w postaci bonu towarowego do EMPIKU na zakup książek o wartości 500 zł oraz słuchawki i aparat fotograficzny.

Gratulujemy!

W gronie nagrodzonych znalazły się biblioteki:

* Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, woj. wielkopolskie

* Biblioteka w Koziegłowach, woj. śląskie