5 września świętowaliśmy uroczyście i hucznie 750-lecie parafii i miejscowości Zielonki.  Uroczystości jubileuszowe odbywały się w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP oraz w Parku Wiejskim w Zielonkach. Podczas uroczystości medalami jubileuszowymi  uhonorowane zostały osoby w szczególny sposób zasłużone dla lokalnej społeczności, m.in. ks. kardynał S. Dziwisz oraz marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.

Mszę św. w kościele celebrował Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisława Dziwisz. Po mszy świętej odbył się koncert muzyki klasycznej. Następnie w Parku Wiejskim wystąpiły zespoły działające w ramach Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach: chór Bel Canto, który tym razem w śpiew  wplótł występ kabaretowy, zespół Fermata, zespoły ludowe „Zieleńczanie” i „Bibiczanie”, Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek. Jako gwiazdy wieczoru zaprezentowały się kabaret Grupa Rafała Kmity oraz zespół Wawele. Po zmierzchu, na finał, nastąpiła jeszcze jedna atrakcja – wspaniały pokaz sztucznych ogni.

Więcej zdjęć na www.ckpir.zielonki.pl