Przydrożne kapliczki, krzyże i figury to nieodłączny element polskiego krajobrazu.

Są wszędzie: przy polnych drogach, na rozstajach, wśród łąk, zatopione w   złocie jesiennych liści, w przydomowych ogródkach. Jedne okazałe, kamienne, ozdobne, inne skromne i ukryte wśród drzew – wszystkie są znakiem wiary naszych przodków, świadectwem ich kultury i wierności tradycji.

Zapraszamy do odkrywania kapliczek Gminy Zielonki wszystkich, którzy kochają rodzinne okolice, pragną odkrywać i utrwalać ich piękno. Wyruszajmy pięknymi szlakami naszej gminy z aparatem fotograficznym i sercem otwartym na te „rozsiane w krajobrazie modlitwy ludu polskiego”.

REGULAMIN  KONKURSU   FOTOGRAFICZNEGO

„SZLAKIEM PRZYDROŻNYCH KAPLICZEK GMINY ZIELONKI”

I. Organizator:

Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej (zespół organizujący: Marta Głuszek, Katarzyna Buczak, Barbara Piątek, Agnieszka Białek, Katarzyna Polaszek)

Parafia pw.  Matki Boskiej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej ( ksiądz proboszcz Michał Kowalski)

Biblioteka Publiczna w Zielonkach (dyrektor Mariusz Zieliński)

II. Cele konkursu:

–    Ukazanie  piękna i bogactwa kulturowego Gminy Zielonki

–    Dokumentacja kapliczek i zabytkowych nagrobków położonych w miejscowościach gminy, zgromadzenie i weryfikacja dostępnych materiałów historycznych i przekazów ustnych

–   Opracowanie folderu (albumu) zawierającego fotografie i informacje dotyczące kapliczek i zabytkowych nagrobków

–     Propagowanie pasji fotograficznej i regionalnej

III. Warunki uczestnictwa.

1.Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:

–        Uczniowie szkół podstawowych

–        Uczniowie gimnazjów

–        Osoby dorosłe interesujące się fotografią, nie zajmujące się nią jednak profesjonalnie

2.Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie zdjęcia pod hasłem „Szlakiem przydrożnych kapliczek Gminy Zielonki”oraz zredagowanie krótkiej informacji odnośnie fotografowanego obiektu (jego lokalizacja, okres powstania, tematyka, ewentualne zwyczaje związane z kapliczką, legendy, świadectwa mieszkańców). Zdjęcie może również przedstawiać zabytkowe nagrobki położone na cmentarzach Gminy Zielonki – wówczas należy zredagować informację dotyczącą położenia obiektu i okresu jego powstania.

3. Technika prac: zdjęcie i krótki tekst

4. Format prac fotograficznych jako odbitka w formacie 15 x21 oraz zdjęcie przesłane na płycie CD. Tekst doityczący fotografowanego obiektu również powinien znajdować się na płycie.

5. Nie przyjmujemy prac zbiorowych.

6. Każda praca powinna zawierać następujące informacje:

a. imię i nazwisko autora, wiek, kategoria /uczeń szkoły podstawowej, uczeń gimnazjum lub osoba dorosła;

b. adres, telefon, adres e-mail

c. w przypadku ucznia nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego uczeń przygotował pracę.

IV.  Kontakt: W razie niejasności związanych z regulaminem prosimy o kontakt telefoniczny z p. Martą Głuszek tel. 604 107 600, lub e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

V.Termin i miejsce nadesłania prac: do 1 grudnia 2014 roku, na adres:

Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej

Wola Zachariaszowska 105, 32-087 Zielonki

z dopiskiem „KONKURS FOTOGRAFICZNY”

VI.W skład jury wchodzi: przedstawiciel Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Zielonkach, przedstawiciel parafii w Woli Zachariaszowskiej oraz profesjonalny fotograf

a.Jury wybierze po trzy prace w każdej kategorii.

b.Przewidziane są również wyróżnienia.

VII.Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej oraz na stronach Biblioteki Publicznej w Zielonkach oraz Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej w dniu 2 stycznia 2014. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas uroczystego otwarcia wystawy fotograficznej.

VIII.

Uwagi dodatkowe.

1. W konkursie nie mogą brać udział osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią

2. Prace niezgodne z regulaminem lub zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania nie będą brane pod uwagę.

3. Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie).

5. Osoby nagrodzone zostaną powiadomione osobnym pismem

lub telefonicznie o miejscu i godzinie uroczystego rozdania nagród.

6. Wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga zespół organizacyjny, w skład którego wchodzą: przedstawiciel Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Zielonkach, przedstawiciel Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej.

DO UDZIAŁU W KONKURSIE