Biblioteka w Węgrzcach zaprasza osoby 50+ do wzięcia udziału w kursie komputerowym. Celem naszego kursu jest nauka obsługi komputera od podstaw. Podczas zajęć uczestnicy poznawać będą tajniki obsługi komputera i zasad surfowania po Internecie.

Dzięki ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, która w ramach Akademii e-Seniora objęła już kilka tysięcy osób, obalono dość powszechny stereotyp na temat seniorów, jako grupy społecznej niezainteresowanej nowoczesnymi narzędziami komunikacji. Tymczasem poznanie obsługi komputera i Internetu zbliża osoby 50+ do ich rodzin, w szczególności młodego pokolenia. Umożliwia kontakt z bliskimi i ze światem. Ułatwia życie – pozwala samodzielnie, łatwo i szybko dotrzeć do praktycznych informacji. Wielka satysfakcja, jaką daje seniorom eksplorowanie wirtualnego świata, zdobywanie nowych umiejętności jest źródłem zadowolenia dla autorów, programu, podręcznika oraz instruktorów.

Czas trwania kursu: kwiecień-czerwiec 2014

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 8.00- 9.30

Zajęcia są bezpłatne.

Miejsce kursu: Biblioteka Publiczna w Węgrzcach

Dom Kultury, Węgrzce ul. A3/1, 32 - 086 Węgrzce, tel. (12) 285 83 84.

Zapisy prowadzi p. Karolina Witek  w godzinach pracy biblioteki.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Pierwsze spotykanie organizacyjne (obowiązkowe) odbędzie się w dniu 31.03.2014 o godzinie 12.00 w lokalu biblioteki.