zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanach w bibliotece

W piątek 17 listopada Biblioteka w Przybysławicach gościła młodych czytelników na wieczornych zajęciach. Pośród poszukiwaczy bibliotecznych wrażeń pojawiło się sporo nowych twarzy. Wśród radosnej atmosfery rozpoczęliśmy ostatni w tym roku Wieczór w Bibliotece.

zdjęcie przedstawia trzy dziewczynki siedzące na dywanie

Spotkanie tradycyjnie już rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia. Po omówieniu planu każdy z uczestników zajęć otrzymał częściowo złożoną bazę skrzata. Wszyscy usiedli wygodnie na dywanach i zabrali się do malowania. Najpierw na biało podkładem, później farbami akrylowymi w wybranych przez dzieci kolorach. Każdy starał się jak najlepiej dopieścić skrzata, więc część warsztatowa trwała dłużej niż zazwyczaj.

zdjecie przedstawia dzieci jedzące pizzę w bibliotece podczas zajęć

Na szczęście nikomu nie zabrakło energii, ponieważ pizza dotarła w samą porę. Po posiłku przyszedł czas na montaż skrzatów i seans filmowy z mnóstwem popcornu i innych przekąsek.

zdjęcie przedstawia prace wykonane przez dzieci leżące na parapecie

KG