na zdjęciu widoczna grupa dzieci siedząca przy stole w bibliotece

W piątek 1 września w naszej bibliotece spotkali się uczestnicy tegorocznej Parady Smoków. W podziękowaniu za ich trud i poświęcony czas zostali nagrodzeni specjalnymi warsztatami w formie wieczorku. Oczywiście nie zapomnieliśmy i o rodzicach dzieci, którzy wspierają naszą bibliotekę. W prezencie przygotowaliśmy dla nich parasole i kubeczki z logo naszej biblioteki.

zdjecie przedstawia grupę dzieci sidzącą przy stole w bibliotece podczas pracy

Wieczorek tradycyjnie rozpoczął się o 19.00 po zamknięciu biblioteki dla czytelników. Zajęcia odbywały się w niewielkim gronie – 10 osób, dlatego część plastyczną zajęć przeprowadziliśmy przy stole. A były to zajęcia wyjątkowo kreatywne i kolorowe. Malowaliśmy, bowiem koszulki metodą Tye-dye. Najpierw złożyliśmy materiał i dokładnie zawiązaliśmy sznurkiem, by następnie zmoczyć koszulkę i zabarwić ją farbami do tkanin. Zabawy wszyscy mieli przy tym mnóstwo. Po farbowaniu należało rozwiązać sznurki i można było podziwiać efekty swojej pracy.

zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzącą na dywanie podczas seansu filmowego

Na wieczorku nie mogło zabraknąć oczywiście pizzy i seansu filmowego. Nie wspominając już o sesji fotograficznej z gotowymi pracami. Kolejny wieczorek już niebawem z okazji Nocy Bibliotek.

zdjęcie dziewczynki trzymającej ozdobioną koszulkę przed sobą na tle regałów bibliotecznych

zdjęcie przedstawia mamę z dziećmi na tle regałów bibliotecznych

KG

Galeria zdjęć