Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na familijne warsztaty wyplatania wianków bożonarodzeniowych organizowane pod hasłem „Moc czerwieni”, które odbędą się w sobotę 14 grudnia w godz. 10:00-13:00. Międzypokoleniowe spotkanie pachnące świętami poprowadzą florystki Anna Drozd i Sabina Czarnik.
W trakcie zajęć duzi i mali uczestnicy pod okiem profesjonalisty samodzielnie wykonają wieńce przeznaczone do zawieszenia na drzwiach, położenia na wigilijnym stole czy udekorowania nimi kominka, ściany, okna.
Do stworzenia wianków wykorzystane zostaną rośliny zimozielone (jak pędy sosny lub jodły, liście eukaliptusa, gałązki ostrokrzewu, dzikiej róży i berberysu), szklane bombki, filcowe gwiazdki oraz świąteczne naturalne dodatki w postaci suszonych jabłek i cytrusów, lasek cynamonu, anyżu gwiaździstego, goździków, szyszek.
Koszt udziału w zajęciach wynosi 50 zł od zespołu rodzic-dziecko.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.