Z myślą o naszych wiernych czytelnikach wybraliśmy się na tegoroczne Targi Książki w Krakowie. Delegat biblioteki, niczym żołnierz wywiadowca, miał za zadanie naocznie stwierdzić, czy prawdziwą jest powszechna opinia, jakoby czytelnictwo zanikało w dzisiejszym społeczeństwie i powoli acz nieuchronnie odchodziło w niebyt. Otóż po dwudniowych  obserwacjach stwierdzamy, że …

- to nieprawda, że Polacy nie czytają książek

- to nieprawda, że Polacy nie kupują książek.

Na Targach Książki były tłumy ludzi, często z niemowlętami w chustach. Widzieliśmy grupy dzieci z najmłodszych klas wraz z opiekunami, które ze łzami w oczach musiały zrezygnować z kolejnej książki, bo na zakup  miały tylko 50 zł. Wszyscy odwiedzający wracali z mniejszymi lub większymi zakupami.

Oczywiście największą atrakcją i nagrodą dla czytelników było spotkanie swojego ukochanego autora i zdobycie jego autografu. Największe kolejki zauważyliśmy do Urszuli Dudziak i Stanisława Mikulskiego.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych czytelnikach i z myślą o nich właśnie, ustawiliśmy się karnie w kolejce do Pani Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej sagi „Cukiernia pod Amorem”. Poprosiliśmy autorkę o dedykację dla czytelników z Zielonek w najnowszej książce pisarki zat. „Podróż do miasta Świateł”, która jest kontynuacją trylogii „Cukiernia pod Amorem”.

Książkę opatrzoną autografem autorki, z nadzieją, że niedługo sama osobiście spotka się z czytelnikami w Zielonkach gorąco polecamy i zapraszamy do naszej biblioteki.

JR