zdjęcie przedstawia książkę leżącą na stoliku przy którym dzieci wykonują pracę z liści
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Jeża, obchodzonego 10 listopada, Biblioteka Publiczna w Zielonkach odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Zielonkach i przeprowadziła pouczającą lekcję biblioteczną. Zajęcia wśród czterech grup czterolatków przeprowadziły wspólnie Pani Katarzyna Gazda i Paulina Kapusta. 
W ramach zajęć p. Kapusta przeczytała dzieciom książkę pt. "Wielka Przygoda Jeżyka". Opowieść ta przeniosła maluchy w niezwykłą przygodę małego, kolczastego bohatera i przybliżyła im jego codzienne życie i wyzwania.  Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, a po zakończeniu czytania chętnie włączyły się w dyskusję, dzieląc się swoimi refleksjami na temat przygód jeżyka.
zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stolikach w przedszkolu
 
Po inspirującej dyskusji przedszkolaki przystąpiły do tworzenia prac plastycznych. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem ozdabiały obrazki przedstawiające jeża, wykorzystując kolorowe liście jesiennego krajobrazu. Dzieci były zachwycone warsztatami i z dumą prezentowały swoje prace. 
zdjęcie przedstawia przedszkolaki wykonujące pracę plastyczną z liści
 
To niezwykłe wydarzenie dostarczyło dzieciom zarówno radości, jak i cennej wiedzy o świecie przyrody. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy przyczynić się do rozwijania pasji i wspierać najmłodszych mieszkańców Zielonek w zdobywaniu nowych umiejętności i odkrywaniu fascynującego świata przyrody!
 
PK