zdjęcie przedstawia sześcioro dzieci na tle regału z pracami przygotowanym na zajęciach w rękach

To był już trzeci „Wieczór w bibliotece w Zielonkach” i pomimo koszmarnej pogody, a zwłaszcza ulewnego deszczu, całkiem udany. Wizyta u nas zawsze jest przyjemnością, jednak to wydarzenie wiązało się z dodatkowymi atrakcjami. Tym razem wypożyczenie książki było czynnością dodatkową, przede wszystkim zaś można było samodzielnie ozdobić workoplecak i obejrzeć piękny film o tolerancji.

zdjęcie przestawia dzieci pracujące przy stole podczas warsztatów

W holu biblioteki ustawiono długi stół, na którym zgromadzono szablony z wzorami roślinnymi, zwierzęcymi, geometrycznymi, a nawet z gotowymi napisami. Ich wybór był tak duży, że młodzi artyści mieli niemały kłopot z decyzją, który z nich wybrać – wszak worek miał tylko dwie strony do ozdabiania...

zdjęcie przedstawia szablony malarskie leżace na stole

Pracownicy biblioteki obserwowali postępy i dopingowali do starannego malowania rysunków z obu stron materiału. Po wykonanej pracy dzieciaki przeniosły się do mini-kina, zlokalizowanego na potrzeby imprezy w czytelni komputerowej, by wypoczywać przy projekcji filmu „Moja mama gorylica”, a my zajęliśmy się prasowaniem workoplecaków. Aby nasi goście czuli się jak w prawdziwej sali kinowej zadbaliśmy o tradycyjny w tym wypadku dodatek - popcorn, chipsy i napoje, a nawet pyszną pizzę.

zdjęcie przestawia dzieci oglądające film na ekranie

Po obejrzeniu filmu wszyscy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, po czym rozpoczęła się sesja fotograficzna każdego z uczestników, prezentujących z dumą owoce swojej pracy. Ich efekty przeszły nawet samych twórców, którzy opuszczali naszą placówkę z uśmiechami na twarzach. Tegoroczny Wieczór w bibliotece w Zielonkach zorganizowany został w ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2023, a jego hasło brzmiało: „Absurd nie czytać”. Zapraszamy zatem w nasze progi i zachęcamy do czytania.

 

JR

Galeria zdjęć