Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na plenerowe familijne eko-warsztaty przygotowywania wiszących kokedam, organizowane w ramach cyklu „EKO-wrzesień, EKO-jesień”, które odbędą się w piątek 18 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki tworzenia aranżacji roślinnej w formie zielonej kuli z mchu – kokedamy. Ta nietypowa technika hodowli roślin ozdobnych wywodzi się z Japonii i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnej uprawy pojemnikowej. Korzystając z przygotowanych materiałów w postaci specjalnego podłoża, sadzonki, mchu oraz sznurka bądź drucika stworzymy oryginalną kokedamę z sukulentami. Poznamy także zasady pielęgnacji gotowej kompozycji, tak by móc się nią cieszyć przez lata.

Zajęcia zostaną przygotowane na świeżym powietrzu, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej – maseczek lub przyłbic i jednorazowych rękawiczek.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.