Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dorosłych i dzieci na plenerowe familijne eko-warsztaty tworzenia ozdobnych wianków z darów jesieni, organizowane w ramach cyklu „EKO-wrzesień, EKO-jesień”, które odbędą się w piątek 25 września w godz. 17:00-19:00. Spotkanie poprowadzi eko-instruktorka Beata Godynia-Kapałka.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają dekoracyjne eko-wieńce w jesiennej tonacji barwnej. Wspólnie zastanowimy się jak dobierać kolory, które elementy łączyć i jak powiązać je w całość. Do przygotowania wianków wykorzystamy naturalne materiały w postaci gałązek brzozy, wierzby lub leszczyny, słomy, suszonych kwiatów i traw, liści drzew, owoców jarzębiny czy głogu, rajskich jabłuszek, szyszek, kasztanów i żołędzi, rattanów, juty. Gotowe wieńce będą mogły ozdobić drzwi, okno lub wnętrze domu.

Zajęcia zostaną przygotowane na świeżym powietrzu, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze środków ochrony osobistej – maseczek lub przyłbic i jednorazowych rękawiczek.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.