zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podczas zajęć

Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Rozmawialiśmy o magii świąt oraz o zimie, która gdzieś się zapodziała. Na szczęście z książkami i odrobiną wyobraźni możemy wyczarować nawet śnieg.

Zajęcia rozpoczęła młodsza grupa. Przedszkolaki wysłuchały książki Davida Mellinga „Święta Misia Tulisia”. Główny bohater opowiadania uwielbia się przytulać i bawić z przyjaciółmi. Ten niezwykły niedźwiadek ratuje małego renifera. Kim jest ten niezwykły nowy przyjaciel? Czy zjazd na choince z górki jest bezpieczny? Koniecznie przeczytajcie sami. Po rozmowie dzieci usiadły do stolików i przygotowały śnieżki z bibuły, którymi oklejały konary drzewa. Przy odrobinie cierpliwości stworzyliśmy piękne zimowe widoki.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole podczas zajęć

Druga grupa z wielkim ożywieniem wsłuchiwała się w książkę „Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury?” Kes Gray i Nicka Easta. Ta przezabawna opowieść przenosi nas w erę wielkich gadów, które nie wyginęły, lecz przeniosły się na planetę wydzierganą z wełny przez tyranozaury. Dlaczego? Musiały uciekać przed epoką lodowcową.

Po bardzo ożywionej dyskusji dzieci wykonały kartki w kształcie domków z piernika.

KG

Galeria zdjęć