zdjęcie przedstawia prace wykonane przez dzieci i książki o kropkach

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu szczególnie skupiamy się na kreatywności i rozwijaniu pasji twórczych u dzieci. Ponieważ by zacząć niezwykłą przygodę wystarczy wykonać prosty gest np. namalować kropkę. Oczywiście wszystkie dzieci i wychowawcy w szkołach i przedszkolach starają się mieć strój ozdobiony kropkami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie również w dniu zajęć bibliotecznych miały ubrania w kropki.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w sali przy stolikach

Spotkanie rozpoczęliśmy od poszukiwań kropek, które ukryły się w sali. Okazało się, że jest ich bardzo wiele. Na dywanie, na ścianie, na krzesłach i w książkach. Jednym słowem kropki nas otaczają. Później przedszkolaki wysłuchały książki „Kropka” Petera H. Reynoldsa i „Naciśnij mnie” H. Tulleta.

zdjecie przedstawia dzieci malujące palcami

Po krótkiej rozmowie dzieci usiadły do stolików i malując palcami tworzyły kolorowe kropki, które imitowały liście na konarach drzew. To była świetna i bardzo kreatywna zabawa. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników zajęć otrzymał pieczątkę z łapką.

KG

Galeria zdjęć