zdjęcieprzedstawia przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

W środę 20 września świętowaliśmy w Samorządowym Przedszkolu w Przybysławicach „Dzień Przedszkolaka”. A ponieważ dzieci w przedszkolu czują się tak dobrze jak rybki w wodzie wykonaliśmy razem akwaria pełne kolorowych rybek. Maluchy wysłuchały również historii o ich rówieśnikach z różnych bajek.

zdjęcie przedstawia przedszkolaki podczas pracy siedzące przy stole, na stole leży książka

Spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania i krótkiej rozmowy. Część dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych. Później najmłodsza grupa wysłuchała opowiadania „Kurczak Karolek idzie do Przedszkola”. Ta zabawna książeczka w prosty sposób opisuje jak zaczyna się dzień każdego przedszkolaka. Starsze grupy omówiły książkę „ Miś Tuliś idzie do przedszkola”. Główny bohater tej zabawnej historyjki razem z innymi zwierzętami spędza ciekawy dzień pod opieką Pani Łosi. Bawi się, uczy i poznaje nowych wspaniałych przyjaciół.

zdjęcie przedstawia dziewczynkę przyklejającą rybkę do taśmy w pudełku

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i przygotowały kolorowe rybki, różnych kształtów i rozmiarów. Następnie wspólnie przyklejaliśmy rybki w pudełkach, które imitowały akwaria. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały pieczątki.

zdjęcie pracy plastycznej wykonanaj z pudełka z papierowymi rybkami w środku

KG

Galeria zdjęć