zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku podczas zajęć

W czwartkowy ranek dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Wielcy” w Januszowicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. W naszej podróży w krainę literatury towarzyszył nam bardzo zdenerwowany żółw i potworek szukający miłości.

zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku podczas zajęć

Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania książki „Love Monster. Potworek szuka miłości” Rachel Bright. Główny bohater mieszka w krainie pełnej słodkich stworzeń, które wszyscy kochają. Czy jednak trochę włochaty i z wyłupiastymi oczami potworek ma szansę znaleźć kogoś, kto go pokocha? Pełen optymizmu wyrusza na wyprawę. Czy odnajdzie to, czego szuka? Przeczytajcie sami.

Drugą omawianą przez nas książką było „Wrr” Polly Dunbar i Eoin McLaughlin. Żółw miał wielkie plany, ale niestety utknął. Przyjaciele usiłowali mu pomóc, co tylko zaogniło sytuację i zdenerwowany żółw zaczął warczeć. Każdy z nas może mieć gorszą chwilę. W takiej sytuacji jesteśmy szczęśliwi, gdy ktoś nas zrozumie i wyciągnie pomocną dłoń.

zdjęcie przedstawia pracę plastyczną przedstawiającą jeża wykonaną przez dziecko

Po dyskusji przedszkolaki usiadły do stolików i przygotowały portret jeża z przeczytanego przez nas opowiadania. W nagrodę dzieci otrzymały błyszczące naklejki.

KG

Galeria zdjęć