zdjęcie grupowe przedszkolaków przed biblioteką

Z okazji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” przedszkolaki z grup III i VII z PS Węgrzce odwiedziła Kulturotekę Bibice w dniach 18.04 oraz 20.04. Pogoda wyjątkowo dopisała w te dni – było bardzo ciepło i słonecznie.

zdjęcie pracy powstałej na zajęciach

Gdy już wszyscy oswobodzili się ze zbędnych kurtek, dzieciaki usadowiły się na miękkich dywanach w bibliotece. Na początku zaczęliśmy rozmawiać o pracy bibliotekarza – o tym co robi on w bibliotece, jak wygląda jego dzień w pracy. Później przeszliśmy do omówienia tajemniczych znaczków i pieczątek na książkach – sygnatur. Dzieciom bardzo spodobało się, że można opieczętowywać książki. Później przeczytaliśmy wspólnie „Basię i bibliotekę” autorstwa Zofii Staneckiej i wspólnie porozmawialiśmy o zasadach jakie panują w bibliotece. Kiedy i to omówiliśmy, przyszedł czas na zorganizowanie „mini-wypożyczalni”. Dzieci z chęcią skanowały kody z książek pod czytnikiem i wbijały pieczątki z datą zwrotu. Każdy z nich mógł poczuć się jak mały bibliotekarz!

zdjęcie przedstawia dzieci podczas zajęć w bibliotece

Następnie przystąpiliśmy do krótkich warsztatów plastycznych przygotowanych na ten dzień. Z czystych kartoników, kolorowych paseczków i papierowych kwiatów dzieci zrobiły przepiękne zakładki do książek, które każdy z was może podziwiać w galerii zdjęć.

Dziękujemy za wizytę!

Galeria zdjęć