zdjęcie przedstawia sześć pań siedzących przy stole w bibliotece

W ostatni poniedziałek września wieczorem odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Przybysławicach. Pogoda nas nie rozpieszcza, złota jesień pokazała nam swoje wyjątkowo mokre oblicze. Lekarstwem na chandrę miała być książka o Czechach Mariusza Szczygła pt.: „Zrób sobie raj”. Terapia tylko w połowie okazała się skuteczna.

zdjecie przedstawia filiążankę z herbatą i książkę leżące na stole

Autor w swojej książce ukazuje nam naszych sąsiadów od strony, jakiej się nie spodziewamy. Pokazuje społeczeństwo, które wybrało świat bez Boga. Ludzi tak innych od Polaków. Radosnych i smutnych jednocześnie. Dlaczego lubimy Czechów? Bo mają zupełnie inne wady niż my.

zdjęcie przedstawia sześć pań siedzących przy stole w bibliotece

Po długiej wakacyjnej przerwie filiżanka herbaty w dobrym towarzystwie miłośników książek smakuje jak nektar i ambrozja. Wydawało się, że książka okaże się wspaniałym zastrzykiem dobrego humoru na jesienną szarugę, a okazało się, że wyszedł nam czeski film. I nie wszystkim przypadł do gustu. Panie podzieliły się na dwa obozy. I długo dyskutowały na temat ostatniego tematu poruszanego w reportażu. Polecamy wszystkim fanom naszych sąsiadów.

KG