na zdjęciu widoczne cztery panie siedzące przy stole

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Przybysławicach miało oprawę żartobliwą. Na stole pojawiły się elementy związane ze zbliżającymi się obchodami święta duchów. Deser również spoglądał na Panie siedzące przy stole czerwoną źrenicą. Jednak książka, którą omawiałyśmy nie miała w sobie nic z komizmu.

zdjecie przedstawia filiżankę z herbatą i książki na stole z jesienną dekoracją

"Trafny wybór"  J.K. Rowling to książka niezwykła. Autorka popularnych książek dla dzieci stworzyła zaskakującą powieść o społeczności, którą wstrząsa nagła śmierć. Reakcje ludzi na tę wiadomość są zaskakujące i bardzo prawdziwe. Obserwujemy dramat rodziny, radość wrogów i polowanie na sensację. Postacie przedstawione są w sposób wnikliwy i bardzo dokładny. A jedno wydarzenie pociąga za sobą kolejne. Ponieważ zmarły sprawował ważną funkcję. Trwa wyścig. Przecież ktoś będzie musiał go zastąpić.

zdjęcie przedstawia trzy panie siedzące przy stole w bibliotece

Książka wprawiła nas w zdumienie. Autorka znakomicie odwzorowała zachowania Brytyjczyków i zwyczajną pogoń za sensacją niezależną od narodowości. Czytelnik stoi z boku i przygląda się dziwnej rozgrywce, jaka dzieje się w powieści. Pani Rowling sprawiła, że długo nie zapomnimy tej lektury. Szczerze polecamy!

KG

Galeria zdjęć