W dniu 6 kwietnia w bibliotece w Węgrzcach odbyło się wielkanocne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu  Książki. W świątecznej scenerii pisanek, palm i wiosennych kwiatów podjęliśmy dyskusję na temat przeczytanej książki. Tym razem brytyjska pisarka Kate Atkinson w powieści „Jej wszystkie życia” zabrała nas w podróż przez życie Ursuli Todd.

Główna bohaterka ma możliwość przeżywania swojego życia wielokrotnie – od narodzin po śmierć. Z każdym „nowym życiem”, bogatsza o doświadczenia i przeczucia podejmuje inne decyzje i zmienia swoją przyszłość. Klubowicze jednogłośnie orzekli, że jest to książka wyjątkowa, prowokująca do rozważań o przeznaczeniu i ludzkim losie. Wiemy, że wielokrotne przeżywanie własnego życia jest możliwe tylko w powieści. W przeciwieństwie do głównej bohaterki Ursuli, mamy tylko jedno życie i musimy je jak najlepiej wykorzystać, bo drugiej szansy, już nie dostaniemy.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze w radosnym oczekiwaniu na zbliżające się święta. Biblioteka mieniła się wiosennymi kolorami, stół w świątecznej oprawie zachęcał do wspólnego świętowania przy kawie i wielkanocnej babce. Dyrektor biblioteki pan Mariusz Zieliński złożył wszystkim świąteczne życzenia i tradycyjnie obdarował wielkanocnym zajączkiem.

AG