W poniedziałek wieczorem w Bibliotece w Przybysławicach spotkały się miłośniczki dobrych książek i smacznej herbaty. Tym razem klubowiczki dyskutowały o książce Ruty Sepetys Wybory.


"Czasem ruszamy gdzieś w drogę przekonani, że idziemy w konkretne miejsce, a lądujemy zupełnie gdzie indziej. Tak się zdarza. Ale najważniejsze, żeby w ogóle wyruszyć. Wiem, że możesz to zrobić."

Bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Josie, córka prostytutki. Do do niej właśnie skierowane są słowa z cytatu powyżej. Stoi ona przed wyborem, który może odmienić jej życie na lepsze lub całkowicie zniszczyć to co z tak wielkim trudem udało jej się osiągnąć. Wśród mieszkańców Nowego Orleanu spotka niespodziewanych przyjaciół i zajadłych wrogów, a najgorsze dopiero nadciąga. Tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wikła ją w pajęczynę intryg i kłamstw.


Książkę czyta się bardzo przyjemnie, plejada barwnych postaci wzbudza w czytelniku wiele emocji. Panie były bardzo zgodne w ocenie – co się nie zdarza często – świetna lektura.


KG