14 czerwca bibliotekarka po raz kolejny odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Owczarach. Tym razem tematyka spotkania związana była z zbliżającymi się wakacjami, których z niecierpliwościom wyczekują najmłodsi.

Dzieci na początku zajęć rozwiązywały zagadki mające związek z przedmiotami wakacyjnymi i miejscami, które warto odwiedzić podczas letniej przerwy.

Następnie odczytany został fragment książki pt.: „Wakacje Mikołajka”. Uczniowie w pełnym skupieniu wysłuchali pierwszego rozdziału przygód tego niesfornego chłopca. W opowiadaniu Mikołajek relacjonował kulisy podejmowania przez rodziców decyzji o miejscu wakacyjnego wypoczynku. Tata Mikołajka pierwotnie wybrał na ten cel domek letniskowy w Leśnych Kątach, ale ostatecznie sprytna mama zamieniła go na pensjonat Rybitwa w Morskich Skałkach w Bretanii.

W trakcie rozwiązywania krzyżówki z dziećmi, bibliotekarka przypomniała o zasadach prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w czasie trwania letniego wypoczynku. Omówione zostały zagrożenia, z jakimi można spotkać się w trakcie spędzania wolnego czasu.

Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne. W bardzo krótkim czasie powstała galeria kolorowych prac. Na kartkach widniały znaki ostrzegawcze dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, a także niezbędne przedmioty np. okulary przeciwsłoneczne czy kremy z filtrem chroniące nas przed promieniami słonecznymi.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę.

Zapraszamy wszystkich uczniów do naszej biblioteki w trakcie wakacyjnej przerwy jak i również po wakacjach. Do zobaczenia!

KK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!