16 czerwca odwiedziliśmy drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Korzkwi. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Zbawcy książek” autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.

W książce dowiadujemy się, że w szkolnej bibliotece ktoś niszczy książki. Dwie dziewczynki chcą wziąć sprawę w swoje ręce i znaleźć sprawcę. Okazuje się, że winny jest drugoroczny czwartoklasista, zwany trollem.

Następnie uczniowie stworzyli dekalog dobrego czytelnika. Opowiadali jak należy zachowywać się w bibliotece. Uczniowie bardzo dobrze znali zasady, które obowiązują co niezmiernie nas ucieszyło. Dzieci poruszyły kwestie ciszy jaką należy zachować przebywając w bibliotece odpowiedniego wypożyczania książek i co najważniejsze, że pod żadnym pozorem nie wolno ich niszczyć.

Kolejnym punktem spotkania były długo wyczekiwane warsztaty plastyczne. Drugoklasiści mieli za zadanie wykonać ramkę. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Pomimo początkowych niepowodzeń, wszyscy uczniowie ukończyli pracę i powstały prześliczne ramki, w których widniały okładki ich ulubionych książek.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni słodyczami. Kolejne spotkanie tuż po wakacjach, tymczasem serdecznie zapraszamy do Biblioteki w Przybysławicach.

Do zobaczenia!

KK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!