20 maja przybysławicka bibliotekarka złożyła wizytę uczniom klasy II ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. Dzieci wzięły udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki pod hasłem: "Czytam lektury".

Uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt.: „Przygody  Filonka Bezogonka” autorstwa Gosta Knutssona. Dla drugoklasistów jest to lektura dodatkowa, dlatego podczas majowego spotkania bibliotekarka postanowiła przybliżyć im jej treść.

Przygody Filonka Bezogonka to powieść, której bohaterem jest mały kotek bez ogonka. Trafia on do domu małej dziewczynki Birgitty i zaprzyjaźnia się ze wszystkimi domownikami. Zyskuje sobie ich sympatię miedzy innymi tym, że zaraz na początku wspólnego mieszkania głośnym miauczeniem ostrzega o pożarze w kuchni. Kotek ma wiele przygód, między innymi wyjeżdża z rodziną na wieś na wakacje, a w drodze powrotnej gubi się, gdy przez pomyłkę wskakuje do niewłaściwego pociągu. Na szczęście przygarnia go życzliwy człowiek, który oddaje Filonka Birgitcie, gdy w gazecie natrafia na ogłoszenie o zaginionym kotku. Filonek poznaje też inne koty z sąsiedztwa, jednak są one bezdomne i uważają, że Filonek jest zarozumiały. Wiele razy próbują wyrządzać mu złośliwe psikusy, ale wszystko zawsze kończy się dobrze. Nie wszystkie koty nie lubią Filonka - na wsi poznaje Stinę, która zapoznaje go z wiejskimi zwierzętami, a na miejskiej ulicy poznaje sympatyczną kotkę Ingrid.

Przygody Filonka Bezogonka to ciepła, sympatyczna opowieść o małym kotku, który zjednuje sobie sympatię czytelników swoim czystym serduszkiem, zabawnymi przygodami i przemyśleniami i zawsze dobrym humorem.

W ramach warsztatów plastycznych, dzieci techniką origami wykonały zakładki do książek w kształcie kota. Wszystkie prace zostały nagrodzone słodyczami.

Kolejne spotkanie z cyklu „Czytam lektury” już w czerwcu. Do zobaczenia!

ŻK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!