18 maja Bibliotekę Publiczną w Przybysławicach odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce.

W związku z tym, iż była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece, bibliotekarka opowiedziała im o tym jak filia funkcjonuje, a także co należy zrobić, aby móc się do niej zapisać.

Przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia biblioteczne. Zwiedzały także zakątki czytelni oraz zadawały dużo pytań.

Aby tradycji stało się za dość, dzieci wysłuchały historii pt.: „Franklin czyta kolegom”. Oglądały także bajkę ze swoim ulubionym bohaterem. W ramach pracy plastycznej przedszkolaki kolorowały ilustracje przedstawiające żółwia.

Pierwsza wizyta w bibliotece była okazją do wspólnej zabawy - tańców oraz gier ruchowo-sprawnościowych.

Dla dzieci przegotowany został również słodki poczęstunek.

Spotkanie zakończyło się obietnicami przedszkolaków, że wrócą do naszej biblioteki razem z rodzicami, aby się zapisać i móc wypożyczać książeczki.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci odbędzie się 9 czerwca w murach Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce. Ale o tym za miesiąc…

ŻK

Galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ!