12 kwietnia w murach Szkoły Podstawowej w Owczarach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Zajęcia związane były z rocznicą pierwszego lotu człowieka w kosmos – Międzynarodowym Dniem Załogowych Lotów Kosmicznych.

12 kwietnia 1961 roku na orbitę okołoziemską poleciał radziecki kosmonauta Jurij Gagarin. Kilka tygodni później w jego ślady poszedł pierwszy amerykański astronauta, Alan Shepard. Zdaniem ONZ, ten początek badań kosmicznych znacznie przyczynił się do rozwoju ludzkości.

Uczniowie klasy 0, 1, 2 i 3 wysłuchali fragmentu książki autorstwa Åsy Lind pt.: „Piaskowy Wilk”. Bohaterką powieści jest mieszkająca nad morzem dziewczynka o imieniu Karusia, której rodzice nie mają dla niej zbyt wiele czasu. Pewnego dnia Karusia sama poszła na plażę. Zaczęła kopać dołek, z którego wynurzył się Piaskowy Wilk. Początkowo bała się go. On jednak żywił się słonecznym i księżycowym blaskiem i był nieziemsko mądry. Znał odpowiedzi na wszystkie pytania. Tłumaczył dziewczynce, na czym polega praca, gdzie była zanim się urodziła, jak powstają siniaki, dlaczego nogi wierzgają, co to jest kosmos, kto jej potrzebuje oraz że zrzędzenie i marudzenie, to popsute gadanie. Karusia i Piaskowy Wilk wspaniale razem się bawili i bardzo się zaprzyjaźnili.

Kolejnym punktem spotkanie były warsztaty plastyczne. Dzieci z entuzjazmem kolorowały postać kosmonauty.  

W podziękowaniu za miłe zajęcia maluchy otrzymały słodką niespodziankę.

Kolejna lekcja biblioteczna za miesiąc. Tym razem odbędzie się ona w bibliotece, bowiem od 8 do 15 maja świętować będziemy Tydzień Bibliotek.

ŻK