W dniu 14 kwietnia w węgrzeckiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze wymieniali się opiniami  o przeczytanej lekturze pt. „Nauczycielka” autorstwa Judith W. Taschler.

Historia głównych bohaterów, Xavera, początkującego pisarza powieści młodzieżowych i Matyldy, nauczycielki języka niemieckiego to wspaniała opowieść o miłości, zdradzie, rozstaniu i szukaniu nowych dróg.

Wspomnienia z przeszłości i przedstawione historie rodzinne przybliżyły nam obraz zmian obyczajowych epoki i sposób wychowania środowiska rodzinnego mający wpływ na charaktery  głównych postaci.

Bohaterowie, wspominając dawne czasy, wyciągając sekrety, dają czytelnikowi niezmienne życiowe prawdy – człowiek uczy się na błędach, życie jest jedno, nie da się go przeżyć jeszcze raz, nie można cofnąć decyzji podjętych przed laty, człowiek starszy jest o wiele mądrzejszy od młodego. Z tym zgodziliśmy się jednogłośnie.

To książka, która daje odpowiedź, że po czasie żałujemy niewłaściwie podjętych decyzji. Książka wzbudziła wiele emocji i spowodowała ożywioną dyskusję. Warto przeczytać.