W dniu 12 lutego odbyło się w bibliotece w Węgrzcach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które miało wyjątkowo uroczysty charakter. Minął bowiem piąty rok spotkań, osób, które łączy pasja czytania i poznawania nowej literatury.

Nazwa DKK być może brzmi tajemniczo, ale dla czytelników węgrzeckiej biblioteki wiadomo, że to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich pod hasłem "Tu czytamy".

W założeniu adresowany do czytelników, niebędących krytykami a czerpiących przyjemność z dyskutowania o książkach.

W tym szczególnym dniu, w miłej, serdecznej atmosferze omówiliśmy książkę p.t. „Zagubione niebo” autorstwa Katarzyny Grocholi. Legenda polskiej prozy dla kobiet, jak zwykle rzuciła nowe światło na ważne tematy takie jak: miłość, przyjaźń, samotność i relacje międzyludzkie. „Zagubione niebo” to zbiór piętnastu opowiadań, które mówią o miłości, zdradzie, wyborach życiowych i skłaniają do refleksji. Bohaterowie opowiadań zawsze odnajdują swoje tytułowe „zagubione niebo”.

Jubileusz stał się okazją do wspomnień i podsumowania comiesięcznych spotkań.Wśród rozmów nie zabrakło wspomnień o książkach, które najbardziej utkwiły wszystkim w pamięci, a jest to liczba nie mała, bo 53 tytuły, które omówiono podczas 50 spotkań.

Opiniami i przemyśleniami, odniesieniem do życia po przeczytanej lekturze dzielą się nasi Klubowicze: Zofia Daszkiewicz, Halina Banaś, Irena Banaś, Janina Bijak, Anita Buda, Irena Chromy, Halina Dąbek, Barbara Grabowska, Anna Jamróz, Zofia Kot, Urszula Maciak-Śmiarowska, Janina Mrugacz, Zbigniew Prażmowski, Irena Wryk, Zofia Zygmuntowicz i moderator Anna Gzyl.

Z okazji jubileuszu przybyli zaproszeni goście: Radna Gminy Zielonki p. Renata Kosno, p. Maria Masłowska – przewodnicząca Koła Gospodyń w Węgrzcach, członkini koła p. Ewa Krawczyk, p. Marian Jeleń wieloletni kierownik ze SDOO w Węgrzcach.

Dyrektor Biblioteki w Zielonkach pan Mariusz Zieliński złożył klubowiczom życzenia i gratulacje, uświetniając jubileusz przepysznym tortem z okolicznościową dedykacją. Gratulacje przesłał również Wójt Gminy Zielonki pan Bogusław Król. Słowa skierowane do klubowiczów w Jego imieniu przeczytała radna pani Renata Kosno.

Na zakończenie spotkania klubowicze życzyli sobie wielu dobrych tytułów do przeczytania nowych pięknych rocznic a moderator - Anna Gzyl serdecznie podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę

AG.