Karnawał - okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw trwa. A jak w tym czasie bawią się uczniowie Szkoły Podstawowej w Owczarach? Otóż w poniedziałek, 9 lutego miały miejsce kolejne zajęcia biblioteczne, które zapoczątkowały huczną zabawę. A postanowiliśmy zacząć od… wykonania karnawałowej maski.

Na kartce papieru starannie odrysowaliśmy swoje dłonie. Następnie wycięliśmy ich kształt, otrzymując prawie gotową maskę. Pozostało jeszcze tylko ją ozdobić i… gotowe!

Po chwilach radości, nadszedł czas na tradycyjny już punkt naszego spotkania - wysłuchanie przygotowanej przez bibliotekarkę historii. A w poniedziałek poznaliśmy treść książki pt. : „Zaczarowana Zagroda”, autorstwa Czesława i Aliny Centkiewiczów.

Akcja opowiadania rozgrywa się na wschodnim wybrzeżu Antarktydy, gdzie grupa polskich polarników analizuje życie pingwinów. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia odkrywają, że zagroda jest pusta…

I tym oto zagadkowym akcentem nasze spotkanie dobiegło końca. Za miło spędzony czas dzieci otrzymały słodkie cukierki.

Do zobaczenia za miesiąc!

ŻK