plakat promujący 18 tydzień bibliotek

W dniach 8-15 maja 2021 r. będziemy obchodzić 18. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Jest też okazją do zwrócenia uwagi na rolę czytania w poprawie jakości życia oraz zapewnieniu równego dostępu do kultury i edukacji.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji święta polskich bibliotekarzy i bibliotekarek jest zdanie: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.

Tydzień Bibliotek to specjalny czas, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W całej Polsce mają miejsce liczne imprezy promujące czytelnictwo i biblioteki. Podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na pandemię COVID-19 i w trosce o zdrowie uczestników, część planowanych działań odbędzie się w rzeczywistości wirtualnej.

Biblioteki publiczne funkcjonujące na terenie gminy Zielonki również przygotowały na te dni wiele atrakcji – stacjonarnych i za pośrednictwem Internetu. Polecamy śledzenie oficjalnej strony www zieloneckiej biblioteki oraz naszych mediów społecznościowych: fanpage’ów na Facebooku, kanałów na YouTube i konta na Instagramie, gdzie będzie czekać na czytelników kilka niespodzianek!