Tydzień z Internetem (Get Online Week) w 2016 roku obchodzony był w dniach 14-20 marca. Celem ogólnoeuropejskiej kampanii, było zorganizowanie spotkań w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu.

W Polsce kampania koordynowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i realizowana we współpracy z wieloma partnerami na poziomie krajowym i lokalnym. W pięciu polskich edycjach Tygodnia z Internetem wzięło udział 1200 instytucji i ponad 48.000 osób.
W bibliotece w Przybysławicach dla dorosłych przygotowano kurs języka angielskiego online. Dlaczego nauka w Internecie? Odpowiedź jest oczywista. Nauka przede wszystkim jest całkowicie bezpłatna. Ponad to uczyć możemy się w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Lekcje z takiego kursu możemy odrabiać w domu, w pracy, w kawiarence internetowej i co najważniejsze, mamy do nich dostęp przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Niewątpliwym atutem takiego szkolenia jest także dostosowanie tempa nauki do potrzeb kursanta.

W ramach Tygodnia z Internetem zorganizowano także warsztaty plastyczne, podczas których miłośniczki rękodzieła korzystały z poradników i filmików dostępnych w sieci.
Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, bezpiecznie dokonywać płatności, chronić swoje dane i prywatność, stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.
Udostępniono także quiz online, poświęcony tematowi przewodniemu kampanii - „Bezpieczny e-konsument”.

W tym roku do przeprowadzenia kampanii Tydzień z Internetem 2016 Biblioteka w Przybysławicach podjęła współpracę z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie.

W ramach Tygodnia z Internetem 2016 przybysławicką bibliotekę odwiedziło ok. 15 osób.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!

ŻK