Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z Małopolskim Centrum Kultury "SOKÓŁ" zaprasza na wystawę prac powstałych podczas

warsztatów tradycyjnego haftu kolorowego realizowanego w ramach projektu Małopolska Szkoła Tradycji.

 

Etapy powstawania kieszeni, czy gorsetów mogli Państwo podziwiać tylko ze zdjęć. Teraz czas podsumować to, o czym tak dumnie

informowaliśmy przez ostatnie dwa semestry.

 

Zapraszamy 28 czerwca (piątek) na godzinę 15:30 do siedziby naszej biblioteki.

 

 

21 maja 2019 roku delegacja z Biblioteki Publicznej w Zielonkach miała przyjemność brać udział w Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego, które odbyło się pod hasłem „Świat wartości w literaturze – promocja czytelnictwa i nie tylko…"
Pierwszym punktem spotkania było wręczenie listów gratulacyjnych bibliotekarzom obchodzącym jubileusze pracy zawodowej oraz bibliotekom za lata prężnej działalności.
 
 
Czytaj więcej: "Świat wartości w literaturze" - Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego

Wszystkich miłośników stroju krakowskiego dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów zapraszamy w najbliższy czwartek tj. 6 czerwca 2019 r. pod Barbakan na plantach krakowskich, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się tradycyjny przemarsz na rynek główny pod pamiątkową płytę upamiętniającą złożenie przysięgi przez Tadeusza Kościuszkę.

Czytaj więcej: Święto stroju krakowskiego - Hej! Na krakowskim Rynku!

 

W dniu 2 czerwca 2019 odbyła się 19. Wielka Parada Smoków, na której miała zaszczyt zaprezentować się Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z dziecięcą reprezentacją Przedszkola Happy Kid’s Academy z Zielonek, opiekunami oraz silną ekipą biblioteczną. Po trudach wykonywania figury potwora, ruszyliśmy wraz z barwnym korowodem na Krakowski Rynek by stanąć w szranki, w konkursie na najpiękniejszego smoka.

Tym razem za inspirację dla smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłużyła powieść Juliusza Verne'a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".

I udało się! Teatr Groteska przyznał nam III miejsce, także mamy się czym pochwalić.

Czytaj więcej: 19. Wielka Parada Smoków

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami w Przybysławicach, Węgrzcach oraz Bibicach z okazji 16. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizuje abolicję pod hasłem: „Uwolnij książkę!”.

Każdy czytelnik, który w dniach 8-15 maja 2019 r. odda wypożyczone w naszych placówkach przetrzymane materiały biblioteczne oraz wypełni odpowiedni wniosek abolicyjny, otrzyma prawo do anulowania opłaty generowanej przez elektroniczny system biblioteczny. Z możliwości amnestii mogą także skorzystać osoby, które na swoich kontach mają naliczone wcześniej kary za nieterminowy zwrot książek – wystarczy w podanym okresie zgłosić się do wybranej biblioteki i wyrazić chęć skorzystania z abolicji.

Zachęcamy do przeszukania domowych księgozbiorów. Być może wśród woluminów na swoich półkach znajdziecie Państwo tytuły dawno wypożyczone w naszych bibliotekach, zapominane i dotąd nieoddane.

Zapraszamy!

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendantem Głównym Policji zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Ze względu na setną rocznicę powstania Policji i polskiej kryminalistyki, prace konkursowe powinny zawierać mocno rozbudowany motyw policyjny.

Czytaj więcej: Konkurs literacki z okazji stulecia polskiej Policji

Piękna okładka, piękna historia, piękna lekcja patriotyzmu. Tak powitała nas Katarzyna Droga swoją książką wydaną w 100. rocznicę odzyskania niepodległości zat. „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”. Dla miłośniczek historii była tylko przypomnieniem i uzupełnieniem nieznanych faktów, tym, którzy historią szczególnie się nie interesowali, dostarczyła wiele emocji. Była też wspaniałym materiałem do dyskusji o patriotyzmie, tym współczesnym i tym sprzed stu lat oraz o ciągle niedocenionej roli kobiet.

Czytaj więcej: Lekcja historii i patriotyzmu z Olą Piłsudską…