Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież do udziału w Rodzinnych Warsztatach Wakacyjnych pn. „Mini-świat w doniczce”, które odbędą się w piątek 28 czerwca w  godz. 17:00-18:30 (I grupa) oraz 18:30-20:00 (II grupa).
Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują i wykonają artystyczną kompozycję roślinną w formie miniaturowego ogródka umieszczonego w donicy.
W cenę warsztatów wliczone są wszystkie materiały potrzebne do stworzenia własnego mini-krajobrazu, tj. odpowiednie rośliny, ziemia, keramzyt oraz elementy dekoracyjne (np. mech, kora drzewa, kolorowy piasek, kamyki, muszelki) i ozdobne akcesoria w postaci malutkich modeli domków.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie eko-ogrodnicze „Less Waste w letnim ogrodzie”, w trakcie którego uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i poradami na temat funkcjonowania przydomowego ogródka w zgodzie z naturą. Dyskusję poprowadzi Beata Godynia-Kapałka.
Podczas części praktycznej zajęć wspólnie wykonamy woskowijki, czyli przyjazne dla środowiska opakowania do przechowywania żywności wielokrotnego użytku. Do ich przygotowania wykorzystamy ściereczki z płótna bawełnianego w letnie wzory, które pokryjemy woskiem pszczelim lub sojowym. Istnieje możliwość stworzenia własnych eko-owijek z przyniesionych z domu niepotrzebnych kawałków cienkich naturalnych tkanin (np. bawełna, muślin, len).
Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w środę 26 czerwca w godz. 17:00-20:00. Koszt udziału wynosi 25 zł od osoby.
Zapisy i więcej informacji w bibliotece, telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obowiązuje limit miejsc.

 

Z okazji Dni Matki i Ojca Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza rodziców (wraz z dziećmi w każdym wieku) na mini-wykład połączony z ćwiczeniami warsztatowymi pt. „Zwolnij! O relaksie rodziców i dzieci słów kilka”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 17 czerwca, początek o godz. 18:00.
Podczas zajęć duzi i mali uczestnicy dowiedzą się jak twórczo wykorzystywać w codziennym życiu techniki relaksacyjne dla rodziców i dzieci.
Spotkanie poprowadzi dr Dorota Ryżanowska-Krzyżak, psycholog, terapeutka rodzinna i doula, na co dzień pracownik naukowy w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Wstęp wolny!

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w Bibliotecznych Warsztatach Kreatywnych, które odbędą się w sobotę 15 czerwca, początek o godz. 10:00.
Podczas warsztatów uczestnicy złożą, skleją i ozdobią techniką MixMedia z elementami decoupage’u segregator-organizer z płyty MDF z 2 przegródkami, zaprojektowany z myślą o przechowywaniu papierowych dokumentów.
Zajęcia poprowadzi Katarzyna Gazda, bibliotekarz i artystka-rękodzielnik, na co dzień pracownik Biblioteki Publicznej w Przybysławicach.
Koszt udziału w spotkaniu wynosi 30 zł od osoby (płatne na miejscu, w dniu warsztatów).
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce). Ilość miejsc ograniczona.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty tworzenia świec żelowych „Świece w morskim stylu”, które odbędą się w poniedziałek 10 czerwca w godz. 17:00-20:00 (w pięciu grupach co 30 minut – pierwsza o godz. 17:00, ostatnia o godz. 19:30).

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają dwie pięknie pachnące świece żelowe w szklanych kieliszkach. Do ich stworzenia wykorzystamy dodatki w postaci dekoracyjnego piasku, różnokolorowego żwirku i muszelek.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece. Ilość miejsc ograniczona.

Z okazji Dnia Dziecka Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty tworzenia slime’ów „Slime’owa zabawa”, które odbędą się w poniedziałek 3 czerwca w godz. 17:00-18:30 (I grupa) oraz 18:30-20:00 (II grupa).

W trakcie spotkania przygotujemy pięć różnych slime’ów: przeźroczysty, świecący w ciemnościach, metaliczny, z dodatkiem kulek oraz slime-niespodziankę. Na zakończenie zajęć wszystkie slime’y zostaną zapakowane do pudełek ochronnych, a każdy uczestnik otrzyma zestaw gotowych przepisów pozwalających na samodzielne tworzenie glutków w domu.

Zapisy i więcej informacji w bibliotece. Ilość miejsc ograniczona.

 

Z okazji Dnia Matki Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza mamy i przyszłe mamy na wykład połączony z ćwiczeniami warsztatowymi pt. „Relaks dla matki i dziecka, czyli jak poradzić sobie z macierzyńskim stresem?”. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki w poniedziałek 27 maja, początek o godz. 18:00.
Podczas zajęć uczestniczki dowiedzą się jak twórczo wykorzystywać w codziennym życiu techniki relaksacyjne dla rodziców i dzieci.
Spotkanie poprowadzi dr Dorota Ryżanowska-Krzyżak, psycholog, terapeutka rodzinna i doula, na co dzień pracownik naukowy w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
Wstęp wolny!

Z okazji Dnia Matki Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w rodzinnych warsztatach mixmediowych „Kartka dla Mamy”, które odbędą się w sobotę 25 maja w godz. 10:00-13:00.
W trakcie spotkania uczestnicy samodzielnie stworzą w technice Mix Media przestrzenną kartkę z życzeniami dla ukochanych mam. Wspólnie złożymy bazę™ z tektury beermaty w formie kwadratowego pudełka z wieczkiem, którą ozdobimy dekoracyjnymi papierami i innymi dodatkami.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Rezerwacji można dokonać osobiście w siedzibie biblioteki, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (12) 285 83 84 (w godzinach otwarcia BP Węgrzce). Ilość miejsc ograniczona.