Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (wraz z opiekunem) i wczesnoszkolnym do udziału w Rodzinnych Warsztatach Wakacyjnych „Książka z niespodzianką”, które odbędą się w piątek 17 sierpnia w godz. 17:00-20:00.

Czytaj więcej: Rodzinne Warsztaty Wakacyjne – „Książka z niespodzianką”

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na Wieczór w Bibliotece, organizowany w ramach ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2018, który odbędzie się w piątek 8 czerwca w godz. 18:00-22:30. W programie: gry i zabawy, artystyczne warsztaty modelarskie (domek na „kurzej łapce” 3D), nocny seans filmowy, słodkie przekąski.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek 2018 w Węgrzcach

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach zapraszają uczniów z klas nauczania początkowego do wzięcia udziału w próbie pobicia rekordu Polski w masowym publicznym czytaniu książek w jednym momencie. Na wszystkich zain­tere­sowa­nych­ czekamy we wtorek 5 czerwca o godz. 09:00 w siedzibie szkoły.

Przedsięwzięcie jest przeprowadzane w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole.

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza na warsztaty ruchowe dla dzieci inspirowane bajką terapeutyczną „Podróże pościelotem”, które odbędą się w Przedszkolu Samorządowym w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach w poniedziałek 14 maja o godz. 09:30. Zajęcia poprowadzą autorki książki Anna Machacz i Magdalena Krzysik.

Czytaj więcej: „Podróże pościelotem” – warsztaty ruchowe z Anną Machacz i Magdaleną Krzysik

We wtorkowe przedpołudnie, 24 kwietnia, w węgrzeckiej filii Biblioteki Publicznej w Zielonkach miała miejsce niecodzienna uroczystość. Podczas kameralnego spotkania działającego przy książnicy Dyskusyjnego Klubu Książki świętowano jubileusz 80-lecia urodzin poetki Zofii Daszkiewicz. Pochodząca z Węgrzc Autorka ma na koncie kilkanaście tomików poetyckich, ostatni z nich - zatytułowany „Dom na skale” - ukazał się w 2017 r.

Czytaj więcej: Pamięć i wdzięczność… Urodziny poetki Zofii Daszkiewicz