Szóstka młodych reżyserek i reżyserów zaprasza do labiryntu zwanego teatrem. Jego duchem sprawczym będzie Stanisław Wyspiański, a miejscem – cały budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy Rajskiej!
 

To już drugi po festiwalu Wyspiański Wyzwala projekt, którym Teatr im. J. Słowackiego zachęca widzów do nowego odczytania spuścizny „czwartego wieszcza”. Tym razem obejmie on swoim zasięgiem budynek Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Właśnie tutaj, w dniach 10- 11 listopada, szóstka młodych reżyserek i reżyserów zmierzy się z twórczością Wyspiańskiego. Zaproponuje własne, niekiedy bardzo osobiste adaptacje dzieł, wątków, postaci, związanych z dorobkiem autora „Wesela”.

Więcej informacji

 Już najmniejsze dzieci należy uczyć historii Polski i wspominać o najważniejszych świętach państwowych. Buduje to postawę patrioty i poczucie przynależności do kraju, z którego się pochodzi. Dlatego też, z okazji zbliżających się obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości grupy 2,3,4 w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach uczestniczyły z zajęciach poświęconych właśnie temu świętu.

Czytaj więcej: DKK Przedszkolak - Odzyskanie niepodległości

 

Dziś przed południem najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. W ten wyjątkowo ciepły dzień, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni trudno wręcz uwierzyć, że to już koniec października. Tylko kolorowe liście unoszące się na wietrze i szeleszczące pod stopami przypominają nam, że jesień rozgościła się u nas na dobre.

 

Czytaj więcej: My lubimy jesień

— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
— Jaki znak twój?
— Orzeł biały.
— Gdzie ty mieszkasz?
— Między swymi.
— W jakim kraju?
— W polskiej ziemi.
— Czym ta ziemia?
— Mą Ojczyzną.
— Czym zdobyta?
— Krwią i blizną.
— Czy ją kochasz?
— Kocham szczerze.
— A w co wierzysz?
— W Polskę wierzę!
— Coś ty dla niej?
— Wdzięczne dziecię.
— Coś jej winien?
— Oddać życie.

 

Czytaj więcej: DKK Przedszkolak - odzyskanie niepodległości

Na dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Szkole Podstawowej w Owczarach rozmawialiśmy o trudnej sztuce dobroci. Zło jest bardzo krzykliwe, dobro natomiast pozostaje niezauważone, ale dobre uczynki w niezwykły sposób odmieniają świat, o czym przekonała się bohaterka omawianej przez nas historii.

Czytaj więcej: Wartości w naszym życiu