W ciepłe popołudnie, 12 września, w Kulturotece odbyło się wyjątkowe spotkanie "Książkożerców". Nasze młode pasjonatki literatury postanowiły włączyć się w akcję "Narodowe Czytanie 2018", która została zorganizowana pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą "Narodowego Czytania" zostało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

 

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2018 w Kulturotece

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korzkwi doskonale wiedzą, że na czytanie nigdy nie jest za wcześnie. Kierując się tą myślą, włączyliśmy się w Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. W naszych rozważaniach skupiliśmy się na zawartych w powieści opisach szkoły i systemu nauczania sprzed 100 lat.

 

Czytaj więcej: O "Przedwiośniu" w Korzkwi

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania miała swój ogólnopolski finał 8 września. We wspólne czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego włączyło się wiele instytucji, również nasza Biblioteka wraz ze Szkołą Podstawową w Woli Zachariaszowskiej. W dniu dzisiejszym uczniowie mogli się zapoznać z fragmentami dzieła. Lekcje biblioteczne odbyły się w klasach 1-4, w klasach starszych zajęcia przeprowadzili nauczyciele poloniści.

Czytaj więcej: W Woli Zachariaszowskiej czytamy "Przedwiośnie"

 

Nowy rok szkolny przynosi wszystkim wyzwania, wiedzę i pomysły. Wraz z pierwszym dzwonkiem wznawiamy nasze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych czytelników w Szkole Podstawowej w Korzkwi. Pierwszą lekturą na naszych zajęciach było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, które w tym roku jest czytane podczas Narodowego Czytania.

Czytaj więcej: Czytamy "Przedwiośnie"