Drodzy Czytelnicy!

 

Zgodnie z ustawą z 7 listopada 2018 r.

o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji

Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

uprzejmie informujemy,


że w dniu 12 listopada (poniedziałek)

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami
będzie nieczynna.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

 

 

 

Drodzy Czytelnicy!


Biblioteka Publiczna w Zielonkach 13 listopada (wtorek)

z powodu remontu będzie czynna w godz.: 10:00-16:00.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Jednocześnie zapraszamy Państwa na warsztaty tworzenia kosmetyków,

które odbędą się 13 listopada (wtorek) o godz. 16:30.

 

Drodzy Czytelnicy,

rozkręcamy akcję zbierania nakrętek dla małego Krzysia. Chłopiec ma 3 lata i ciężko choruje na padaczkę lekooporną, po której cofa się w rozwoju. Przestaje chodzić i mówić. Oprócz tego ma chore nerki, guza w mózgu, przeszedł już operację. Stale towarzyszy mu ogromny ból, mimo to ciągle się uśmiecha. Mały bohater. Dlatego tak bardzo ważna jest rehabilitacja. Obecnie dzięki ludziom dobrej woli Krzyś jedzie na turnus nad morze. Koszt to 6 tys. złotych. Pomóżmy chłopcu, dla nas to tak niewiele a dla niego to całe życie i możliwość szczęśliwego dzieciństwa.

Zakrętki można oddać w każdej z naszej bibliotek - w Bibliotece w Zielonkach, Węgrzcach, Przybysławicach oraz Bibicach.

 

Drodzy Czytelnicy!
  W związku z tym, że dnia 1 września Punkt Biblioteczny "Kulturoteka Bibice" przekształcony został w Filię w Bibicach "Kulturoteka Bibice", zmianie uległy godziny otwarcia naszej biblioteki.

Poniedziałek: 12:00 - 20:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 12:00 - 20:00
Czwartek: 8:00 -16:00
Piątek: 12:00 -20:00

Serdecznie zapraszamy do Kulturoteki!

 

Uchwała w sprawie utworzenia w Bibicach Filii Biblioteki Publicznej w Zielonkach

 

Klauzula informacyjna


Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Zielonkach, ul. Galicyjska 17A, 32-087 Zielonki.
2. Biblioteka Publiczna w Zielonkach wyznaczyła inspektora – Panią Magdalenę Cyprych-Waligórę - z którym można skontaktować się poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr telefonu: 533 655 000 w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.
3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań wynikających ze statutu Biblioteki Publicznej w Zielonkach na podstawie ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a, b, c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4. Dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustawy oraz aktów wykonawczych.
5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
6. Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu zapewnienia ochrony udostępnianych
i wypożyczanych zbiorów, dochodzenia ewentualnych roszczeń prawnych, prowadzenia statystyk dotyczących korzystania z Biblioteki, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dostęp do nich będą mieli tylko upoważnieni pracownicy biblioteki w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.
7. Dane będą przechowywane przez okres nie dłuższy, niż jest to niezbędne do celów statystycznych, dla którego są przetwarzane. W przypadku braku aktywności na koncie czytelnika dłuższym jak 5 lat, dane zostaną usunięte z systemu.
8. Posiada Pan/Pani pełne prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania w przypadku nieaktualności.
9. Po uregulowaniu wszelkich zobowiązań wobec naszej Biblioteki (zwrot wszystkich materiałów bibliotecznych i /lub opłaceniu kary), może Pan/Pani cofnąć swoją zgodę na przetwarzanie danych i zażądać ich usunięcia (prawo do bycia zapomnianym).
10.Przetwarzanie danych osobowych w Bibliotece odbywa się w celu rejestracji czytelnika umożliwiającej pełne korzystnie z usług Biblioteki (wypożyczanie, zamówienia księgozbioru drogą elektroniczną itp.).
11. Każdemu czytelnikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz istnieje możliwość wykreślenia z rejestru czytelników.
12. Dane udostępnione przez Pani/Pana nie będą podlegały profilowaniu.
13. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych wynikających z przepisów prawa jest obowiązkowe natomiast danych fakultatywnych jest dobrowolne.
14.Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do GIODO, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.