25 listopada obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. Ta dobrze znana wszystkim dzieciom na świecie zabawka stała się bohaterem wielu książek i filmów dla najmłodszych. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek razem z wychowankami Niepublicznego Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Woli Zachariaszowskiej.

Czytaj więcej: Świętujemy Dzień Pluszowego Misia

 

Dziś przed południem najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych czytelników. W ten wyjątkowo ciepły dzień, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 20 stopni trudno wręcz uwierzyć, że to już koniec października. Tylko kolorowe liście unoszące się na wietrze i szeleszczące pod stopami przypominają nam, że jesień rozgościła się u nas na dobre.

 

Czytaj więcej: My lubimy jesień

 

 

Dnia 26 października 2018 r. w ramach programu promocji czytelnictwa w gminie Zielonki, we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach, zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, tłumaczem z języka włoskiego i krytykiem sztuki Elizą Piotrowską, znaną m.in. z serii książek o Cioci Jadzi i Świętych Uśmiechniętych.

 

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

 

Na niebie zastygł blady księżyc w pełni, wiatr powoli rozganiał czarne chmury. W ten niezwykły piątkowy wieczór Bibliotekę w Przybysławicach nawiedziła grupa 26 śmiałków. Taki wieczór jak ten, gdy w powietrzu unosi się ulotny zapach tajemnicy, mógł się wydarzyć tylko w czytelni pełnej książek. Czy masz odwagę przekroczyć jej próg razem z nami?

 

Czytaj więcej: Nawiedzony wieczór w bibliotece