Ahoj załogo! Rozpoczynamy rejs na rajską wyspę biblioteczną. Przeżyjemy razem wiele przygód, stawimy czoła niezliczonym trudnościom by odnaleźć skarby ukryte przed oczami niedowiarków. Na rejs zapisała się żeńska załoga żądna przygód. Wypłynęliśmy w piątek 7 czerwca by po nocy pełnej przygód powrócić na stały ląd.

Czytaj więcej: Noc na rajskiej wyspie

Biblioteka Publiczna w Przybysławicach zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat na biblioteczną Noc na Rajskiej Wyspie, która odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 7/8 czerwca w godz. 19:00-9:00. W programie: kreatywne warsztaty modelarskie (złożymy makietę bezludnej wyspy), seans filmowy, nocne opowieści, przekąski na słodko i słono.
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisu można dokonać osobiście w bibliotece, telefonicznie: (12) 380 33 30 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.
UWAGA!
Każdy uczestnik naszego nocnego spotkania powinien zabrać ze sobą śpiwór, karimatę, przybory toaletowe, obuwie zastępcze oraz wypełnione oświadczenie od rodziców.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach - filia Przybysławice zaprasza w piątek 10 maja wszystkie chętne dzieci na wieczór pełen atrakcji pod hasłem „Majowy Wieczór w Bibliotece – Moc Kreatywności”. Zaczynamy o godz. 19:00, koniec zabawy godz. 22:30. W programie: warsztaty plastyczne, gry i zabawy integracyjne, seans filmowy, poczęstunek na słodko i słono.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisu można dokonać osobiście w bibliotece lub telefonicznie: (12) 380 33 30. Ilość miejsc ograniczona.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach - filia Przybysławice zaprasza w piątek 22 marca wszystkie chętne dzieci na wieczór pełen atrakcji pod hasłem „Marcowy Wieczór w Bibliotece – Moc Niespodzianek”. Zaczynamy o godz. 19:00, koniec zabawy godz. 22:15. W programie: warsztaty artystyczne, gry i zabawy, nocny seans filmowy, słodki poczęstunek.

Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Zapisu można dokonać osobiście w bibliotece lub telefonicznie: (12) 380 33 30. Ilość miejsc ograniczona.

 

W poniedziałkowy wieczór odbyło się pierwsze spotkanie Pań z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Bibliotece w Przybysławicach. W gronie dobrych znajomych z filiżanką herbaty w dłoni i odrobiną słodyczy rozpoczęła się dyskusja o książce Katarzyny Drogi "Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej".

 

Czytaj więcej: U boku Marszałka

 

W czwartkowy ranek zima przypomniała o sobie wszystkim zapominalskim. Biały puch sypał się z szarego nieba zasnutego gęstymi chmurami. O takiej pogodzie marzy każde dziecko, zwłaszcza że za kilka dni Boże Narodzenie. Na ostatnim spotkaniu DKK dla dzieci w Szkole Podstawowej w Owczarach śnieg stał się głównym tematem pracy.

 

Czytaj więcej: Zimowy krajobraz