Drugi tydzień ferii powoli nam upływa. Niedługo nasze zuchy wkroczą w progi szkoły, by po krótkiej przerwie z czystą kartą przyswajać wiedzę. Dwa tygodnie wolnego przeznaczone miały być na odpoczynek, uprawianie sportów, nadrabianie czytelniczych zaległości czy wyjazdy z rodziną. Jako biblioteka, zabezpieczyliśmy także zaplecze kulturalne. Dlatego też 22 stycznia w Zielonkach odbyły się zajęcia literacko-plastyczne, na których przygotowywaliśmy witraż inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego, jako prezent na Dzień Babci i Dziadka. Zaś na odwrocie miały być zawarte autorskie życzenia z tejże okazji. Po krótkim wstępie, w którym przedstawiono życie i twórczość artysty zabraliśmy się do pracy. I tu możemy śmiało powiedzieć, że nie było tak prosto jak zaplanowaliśmy. Okazało się, że zaprojektowanie witraża nie jest takie łatwe.

Czytaj więcej: Witraż prezentem dla ukochanych dziadków”

 

 

Dnia 26 października 2018 r. w ramach programu promocji czytelnictwa w gminie Zielonki, we współpracy z Biblioteką Publiczną w Zielonkach, zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Korzkwi z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, tłumaczem z języka włoskiego i krytykiem sztuki Elizą Piotrowską, znaną m.in. z serii książek o Cioci Jadzi i Świętych Uśmiechniętych.

 

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

 

Na niebie zastygł blady księżyc w pełni, wiatr powoli rozganiał czarne chmury. W ten niezwykły piątkowy wieczór Bibliotekę w Przybysławicach nawiedziła grupa 26 śmiałków. Taki wieczór jak ten, gdy w powietrzu unosi się ulotny zapach tajemnicy, mógł się wydarzyć tylko w czytelni pełnej książek. Czy masz odwagę przekroczyć jej próg razem z nami?

 

Czytaj więcej: Nawiedzony wieczór w bibliotece