Wprawdzie trzaskających mrozów nie ma, ale deszcz i wilgoć daje nam się we znaki, a to najlepszy znak, że trzeba „pobawić się w ciepłej wodzie”. Dla nas jest to oczywiste, że na zajęciach pojawi się miseczka z gorącą wodą, a w niej starte na drobne wiórki mydło. Po dokładnym rozpuszczeniu mydlin można zabierać się do pracy. Trzeba zabezpieczyć stół przed zamoczeniem i zgromadzić różnokolorowe pasma wełny czesankowej.

Czytaj więcej: Zabawa z mydlinami

Grudzień to taki miesiąc w roku, kiedy świąteczna atmosfera nie omija chyba nikogo. W nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia mogli wczuć się uczestnicy rodzinnych Mikołajkowych Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez węgrzecką bibliotekę w minioną sobotę.

Czytaj więcej: Mikołajowe herbaciarki oprószone śniegiem

Do naszej biblioteki udało się zaprosić p. Annę Wyszyńską z Instytutu Dziedzictwa, z zawodu historyka sztuki, która zgodziła się przeprowadzić z nami warsztaty z gumorytu. Panie były pełne obaw, czy podołają pracy z tym niełatwym materiałem i obróbką dłutami i nożykami. Zupełnie niepotrzebnie. Nasza instruktorka okazała się niezwykle ciepłą osobą, potrafiącą przekonać każdego, że poradzi sobie świetnie z realizacją każdego projektu.

Czytaj więcej: Warsztaty z gumorytu